$ 3.50
Students will be calculating the better buy for eight Thanksgiving food items. They will use the unit price to color a mystery picture. Students will also calculate how much money...
$ 3.50
Students will be determining the unit rates with a fun Winter / Christmas twist! There are 3 worksheets: (1) Unit Rates and Unit Prices (2) Constant of Proportionality on a...
$ 3.50
Students will be calculating the better buy for eight Christmas food items. They will use the unit price to color a Christmas picture. Students will also calculate how much money...